1. W jakim czasie od rozpoczęcia laktacji powinno być pozyskane colostrum, aby zachowało swoje wyjątkowe właściwości?

Zobacz odpowiedź

Colostrum wytwarzane jest w gruczołach mlecznych jedynie przez kilka pierwszych godzin po rozpoczęciu laktacji. Jego skład w miarę upływu czasu zmienia się stopniowo w mleko. Niektórzy producenci oferują „colostrum” nawet z pierwszych 7 dni, a bardzo nieliczni z pierwszych 2 dni.

Firma Genactiv pozyskuje colostrum najwyższej jakości wyłącznie w ciągu 1-2 godzin od rozpoczęcia laktacji.

2. Czy colostrum firmy Genactiv zostało poddane przetwarzaniu?

Zobacz odpowiedź

Colostrum, które zostało zmienione poprzez usunięcie tłuszczu, kazeiny czy innych składników, wbrew opisom na opakowaniu produktów, nie jest już naturalnym colostrum. Jego działania nie można utożsamiać z działaniem colostrum o pełnym składzie, a więc takim, jakie w naturalnych warunkach daje najlepsze efekty.

Colostrum firmy Genactiv nie jest poddawane żadnym modyfikacjom. Produkty firmy Genactiv są całkowicie naturalne.

3. W jaki sposób przebiega proces suszenia colostrum/ mleko klaczy?

Zobacz odpowiedź

Jedynie metoda zamrażania i liofilizacji gwarantuje utrzymanie wartości biologicznej produktu świeżego. Temperatura procesu w żadnym momencie nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu aktywne związki białkowe nie ulegają denaturacji.

Suszenie z wykorzystaniem wysokiej temperatury powoduje zmianę właściwości surowca – cenne substancje aktywne zostają zniszczone, zmienia się też smak i zapach otrzymanego suchego produktu .

Proces liofilizacji jest zdecydowanie wolniejszy i droższy niż proces suszenia w wysokiej temperaturze, lecz gwarantuje zachowanie właściwości produktu naturalnego.

Firma Genactiv stosuje opracowaną prze siebie metodę suszenia colostrum w niskich temperaturach, wykorzystując procesy zamrażania i liofilizacji. Dzięki temu colostrum firmy Genactiv zachowuje pełną wartość produktu świeżego.

4. Z jakiego źródła firma Genactiv pozyskuje colostrum i mleko klaczy?

Zobacz odpowiedź

W związku z tym, że colostrum, aby zachowało swoje wyjątkowe właściwości, nie może być poddane żadnej obróbce termicznej, bardzo istotne jest, w jaki sposób i od jakich krów jest pozyskiwane. Ważna jest zdrowotność krów, warunki w jakich są hodowane, warunki higieniczne w jakich pobiera się colostrum. Niektórzy producenci kupują colostrum z wielu małych gospodarstw, nie mając kontroli nad hodowanym w nich bydłem.

Siara firmy Genactiv pozyskiwana jest od stada krów wybitnie mlecznych, rasy holsztyno - fryzyjskiej, z najlepszych obór zlokalizowanych w Wielkopolsce, w powiecie kościańskim. Współpracujący z nami hodowcy bydła, kosztem wydajności, kładą szczególny nacisk na dobrostan zwierząt, dbając o cechy funkcjonalne i użytkowe krów mające korzystny wpływ na długowieczność, zdrowie i sprawność produkcyjną.

Pozyskiwanie siary odbywa się bez szkody dla zdrowia noworodków. Wykorzystywane są jedynie nadwyżki siary, której cielę nie jest w stanie wypić.

Mleko od klaczy pozyskiwane jest tylko jeden raz dziennie, dopiero od drugiego miesiąca życia oseska, od chwili, kiedy źrebię podwoi masę ciała i poza mlekiem matki, pobiera bez problemu pasze stałe.

Posiadamy 15 klaczy rasy polski koń szlachetny półkrwi. Konie przebywają w gospodarstwie położonym w otulinie Ińskiego Parku Krajobrazowego na obszarze Natura2000, w gminie Węgorzyno. Konie mają do dyspozycji 50 ha trwałych użytków zielonych, z tego większość stanowią bardzo wartościowe pastwiska.

Dzięki takim rygorom colostrum i mleko klaczy firmy Genactiv uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa i czystości.

5. Czy pobieranie siary lub mleka nie działa na szkodę cieląt lub źrebiąt?

Zobacz odpowiedź

W przypadku pozyskiwania siary firma Genactiv wykorzystuje jedynie jej nadwyżkę, której cielę nie jest w stanie wypić. Ilość colostrum wytwarzana przez krowę jest zazwyczaj większa niż cielę potrzebuje.

W przypadku mleka klaczy – firma Genactiv pobiera mleko dopiero od drugiego miesiąca życia źrebięcia. W tym czasie źrebię pobiera już także pasze stałe i nie potrzebuje dużej ilości mleka matki.

6. Czy można przyjmować colostrum z innymi lekami?

Zobacz odpowiedź

Nie ma przeciwwskazań, aby colostrum przyjmować z innymi lekami. Jedynie w trakcie stosowania leczenia immunosupresyjnego i ogólnoustrojowych sterydowych leków przeciwzapalnych podając colostrum możemy nie uzyskać spodziewanego efektu, choć taka suplementacja nie ma szkodliwego wpływu na pacjenta.

7. Czy można przedawkować colostrum?

Zobacz odpowiedź

Colostrum jest produktem, który w warunkach naturalnych pobierany jest przez noworodki w ilościach dowolnych. Nie ma możliwości przedawkowania colostrum, ponieważ jelito doskonale reguluje ilość wchłanianych aktywnych substancji w nim zawartych.

8. Czy można stosować colostrum w chorobie nowotworowej?

Zobacz odpowiedź

Colostrum ma właściwości wspomagające i regulujące układ immunologiczny również w walce z nowotworem. Ponadto niektóre jego składniki (np. laktoferyna) mają udokumentowane bezpośrednie działanie przeciwko niektórym nowotworom np. poprzez pozbawianie go żelaza lub utrudnienie wbudowywania nowych naczyń krwionośnych do guza. Brak jest jednak szczegółowych danych dotyczących wszystkich chorób nowotworowych. Nie stwierdzono jednak żadnego działania colostrum mogącego sprzyjać rozwojowi nowotworów.

Niewątpliwą zaleta stosowania colostrum w trakcie leczenia choroby nowotworowej jest przyspieszenie i usprawnienie odbudowy krwiotwórczej funkcji szpiku kostnego, która uszkadzana jest w trakcie chemio- i radioterapii.

Colostrum nie może zastąpić leczenia przeciwnowotworowego, jednak jego stosowanie może znacznie wspomóc naturalny potencjał pacjenta w walce z nowotworem.

9. Czy można stosować colostrum w czasie ciąży i karmienia piersią?

Zobacz odpowiedź

Nie ma przeciwwskazań, aby colostrum przyjmować w czasie ciąży i karmienia piersią, o ile nie występuje alergia na składniki colostrum.

10. Czy osoby uczulone na białka mleka krowiego mogą być uczulone na colostrum?

Zobacz odpowiedź

Istnieje możliwość pojawienia się reakcji alergicznej w przypadku stosowania colostrum przez osoby uczulone na mleko krowie. Dlatego wskazana jest ostrożność i obserwacja reakcji przy pierwszym spożyciu colostrum. W takim przypadku w celu stwierdzenia czy występuje reakcja uczuleniowa na colostrum można podać odrobinę zawartości kapsułki lub saszetki na błonę śluzową w jamie ustnej i obserwować, czy nie pojawia się zaczerwienienie lub obrzęk.

11. Od którego roku życia można stosować colostrum ?

Zobacz odpowiedź

Colostrum można stosować praktycznie od momentu wprowadzenia do diety mleka krowiego, pod warunkiem, ze nie stwierdza się objawów uczulenia na produkty mleczne. Najlepiej jest rozpocząć suplementację od 2 roku życia, kiedy układ immunologiczny osiąga satysfakcjonujący stan dojrzałości.Nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś? Zadaj nam pytanie!

obsługiwane banki

All rights reserved Genactiv Trade Sp. z o.o. 2017

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl